Skip to main content
Please wait...
Petroleum and Gas

Separator substancji ropopochodnych

W ofercie posiadamy separatory węglowodorów o różnej przepustowości. Pozwoli to na odpowiednie dobranie osadnika separatora do indywidualnych potrzeb.

Separatory węglowodorów zatrzymują substancje ropopochodne (olej i paliwa) zawarte w wodach deszczowych spływających z:

  • parkingów dla pojazdów samochodowych,
  • stacji benzynowych,
  • myjni samochodowych, warsztatów i składowisk złomu.

Oczyszczanie ścieków ze związków ropopochodnych odbywa się w filtrze koalescencyjnym, w obrębie którego dochodzi do ustabilizowania przepływu cieczy. Filtr składa się z szeregu równoległych do siebie kanalików lekko nachylonych w górę ku wylotowi separatora.

Dzięki laminarnemu przepływowi w kanalikach zaczynają się osadzać drobne cząstki węglowodorów, do których z czasem przyłączają się kolejne cząstki (zjawisko koalescencji) tworząc większe krople. Ostatecznie duże krople odłączają się od ścianek filtra i podążają do komory separacji, w której zostają uwięzione.


Typy separatorów

Oprócz standardowych separatorów węglowodorów, produkujemy również separatory z odmulaczem oraz z by-passem.

Odmulacz – w celu zagwarantowania wymaganego przepisami stopnia oczyszczenia ścieków z substancji olejowych (poniżej 15 mg/l na wylocie) należy każdy separator poprzedzić odpowiedniej pojemności osadnikiem, w którym następuje sedymentacja zawiesiny mineralnej (piasek, żwir, muł, popioły itp.). Może on być niezależnym urządzeniem zainstalowanym przed separatorem węglowodorów lub zintegrowany z separatorem.

By-pass – w przypadku przepływu nie przekraczającego przepływu nominalnego wszystkie ścieki kierowane są do komory separacyjnej. Natomiast w przypadku większych przepływów niż nominalny ścieki zostaną skierowane wewnętrznym by-passem bezpośrednio do odbiornika. Separator z obejściem może przyjąć duże przepływy w przypadku ulewy, nie zaburzając pracy separatora.


Do każdego zbiornika istnieje możliwość założenia nadstawki o wymiarach 25 i 55 cm co zapewnia montaż oczyszczalni na większych głębokościach.

Nadstawki są oczywiście modułowe i można je ze sobą łączyć jedna na drugą do uzyskania potrzebnej wysokości. Dodatkowo każdą nadstawkę można dowolnie dociąć do wymaganego wymiaru, co znacznie ułatwia adaptację jej wysokości do danego terenu.


Wyposażenie

Omawiane separatory składają się ze zbiorników z polietylenu wyposażonych w:

  • właz rewizyjny o średnicy ø 600,
  • króciec wlotowy i wylotowy,
  • filtra koalescencyjnym,
  • pokrywy z polietylenu o średnicy ø 600,
  • pływaka.

Prezentowany separator jest zbudowana w oparciu o najwyższej klasy zbiornik z PEHD, wytwarzane w procesie obtapiania rotacyjnego w kolorze białym.


Modele separatorów

Separatory węglowodorów - separatory substancji ropopochodnych - separatory koalescencyjne


Przykład separatora SEW 8 l/s:

separator substancji ropopochodnych SEW 8

Separatory węglowodorów - separatory substancji ropopochodnych - separatory koalescencyjne z odmulaczem


Przykład separatora SEWO 1 l/s:

separator substancji ropopochodnych z odmulaczem SEWO  1

 

Informacja

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!