Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ze względu na rodzaj stosownego drenażu rozsączającego, będącego nieodzownym elementem oczyszczalnie, możemy wyróżnić następujące rodzaje oczyszczalni z drenażem:

  • tradycyjnym żwirowym
  • pakietowym W-BOX
  • tunelowym
  • studni chłonnej

Dobór odpowiedniego typu oraz wielkości drenażu uzależniony jest od klasy gruntu, ilości mieszkańców w danym gospodarstwie domowym oraz miejsca na działce,w którym dana oczyszczalnia ma być zamontowana.

Oczyszczalnia drenażowa

Najważniejszym elementem oczyszczalni drenażowej jest drenaż rozsączający. We wszystkich rodzajach tego typu oczyszczalni jego zasada, budowa oraz dobór jest identyczny. Drenaż rozsączający jest to układ naciętych rur o średnicy 110 mm. Długość drenażu uzależniona jest od ilości ścieków i przepuszczalności gruntu. Rury drenażowe układane są w żwirowej osypce o granulacji około 16-40 mm. Zaleca się, aby każda nitka drenażowa była zakończona kominkiem napowietrzającym.

Oczyszczalnia pakietowa

W-BOX to wypełnienie polipropylenowe stosowane do zbiorników drenażowych i retencyjnych. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego systemu kanałowego, w przypadku, gdy niemożliwa jest jego modernizacja lub rozbudowa. Jest to idealne rozwiązanie na działki o ograniczonej przestrzeni.

Wymiary pojedynczego pakietu to 2,4 dł. x 0,3 szr. x 0,3 gł. m.

Pod względem struktury zewnętrznej jak i pełnionych funkcji W-BOX i tradycyjne systemy żwirowe są analogiczne. Pakiety mają znacznie większą pojemność rozsączania niż drenaż (ponad 3 razy większą), w związku z tym wymagają znacznie mniej powierzchni niż oczyszczalnie drenażowe.

Oczyszczalnia tunelowa

Tunele rozsączające 300 l został zaprojektowane głównie z myślą o zastosowaniu w obrębie budownictwa indywidualnego. Tunele układa się w ciągi i w jednej warstwie i zamyka specjalnymi płytami. Tunel wytrzymuje obciążenie długotrwałe 3,5 tony/m2, co umożliwia posadowienie pod obszarami przeznaczonymi dla ruchu samochodów osobowych a także 7,5 tony/m2 obciążenia chwilowego.

Wymiary pojedynczego tunelu to 1,16 dł. x 0,8 szr. x 0,51 gł. m.

Oczyszczalnia ze studnią chłonną

Ten typ drenażu idealnie sprawdza się wszędzie tam gdzie nie mam miejsca na inne systemy drenażowe.

e-max.it: your social media marketing partner

Zobacz więcej na ten temat

SZAKK - Produkujemy ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków, ekologiczne szamba, separatory tłuszczu, separatory olei i węglowodorów, przepompownie ścieków, studnie wodomierzowe i tunele drenarskie.

producent oczyszczalni ścieków, producent oczyszczalni Częstochowa, producent oczyszczalni Radomsko, przydomowe oczyszczalnie Częstochowa

Go to top